[מדריך] שדרוג phpBB2 ל- phpBB3 - אולימפוס

במאגר המדריכים שלנו מתפרסמים כל המדריכים בנוגע להתקנה ושדרוג, ניהול ושימוש, שינוי ושיפור... כל מי שזקוק להדרכה, עזרה, והכוונה, מוזמן להתחיל את החיפוש שלו פה.
Alter
מנהל ראשי
מנהל ראשי
הודעות: 1614
הצטרף: 14/11/2004 ב-21:39:32
מיקום: חיפה

[מדריך] שדרוג phpBB2 ל- phpBB3 - אולימפוס

הודעה שלא נקראהעל ידי Alter » 16/02/2009 ב-20:54:36

תוכן עניינים:
הקדמה
1 - דרישות לפני שדרוג
2 - שדרוג
3 - דברים שיש לעשות לאחר השדרוג
4 - שגיאות נפוצות לאחר השדרוג

הקדמה:
שלום וברוכים הבאים למדריך השדרוג למערכת הפורומים phpBB3 בעברית.
מדריך זה הינו מדריך מקיף, וכל שלבי השדרוג מפורטים בו תוך שימוש בכלים הנפוצים ביותר.

1 - דרישות לפני שדרוג:
מה בעצם צריך על מנת לשדרג מ-phpBB2 ל-phpBB3?

  1. התקנה פעילה ותקינה של מערכת phpBB2
  2. להוריד את phpBB3, הגירסה האחרונה תמיד מצויה בעמוד ההורדות שלנו.
על מנת לשדרג למערכת phpBB3 ממערכת phpBB2 יש צורך לנקוט במספר צעדים יחסית פשוטים.
אנו ממליצים בחום על יצירת גיבוי כולל של בסיס הנתונים והקבצים לפני תחילת ביצוע השדרוג! אם אינך בטוח כיצד עושים זאת בקש מספק האיחסון שלך עזרה.

ראשית, יש לדאוג להתקנה נקייה של מערכת הפורומים החדשה אולימפוס (phpBB3) בתיקיה חדשה. ניתן ורצוי להיעזר במדריך התקנת phpBB3 - אולימפוס. שים לב שאינך מתקין את המערכת החדשה על הקבצים של המערכת הישנה! דאג להתקנה בתיקיה שונה, ריקה.

עכשיו כשדאגנו לגיבוי והתקנה חדשה ונקייה של phpBB3, נוכל להתחיל בתהליך השדרוג.
שים לב, על מנת לשדרג יש צורך בהרשאות יצירה ומחיקה בבסיס הנתונים של phpBB3, אם אינך בטוח - התייעץ עם ספק האיחסון שלך.

2 - שדרוג:
בשביל להתחיל את השדרוג עליך להיכנס לתיקית ההתקנה של phpBB3 (אותה התיקיה דרכה התקנת את המערכת), שים לב שבסוף התקנת phpBB3 התבקשת למחוק בין היתר את תיקית install, לפני ביצוע השדרוג עליך להעלות אותה בחזרה לשרת!

http://www.your-website.co.il/phpBB3/install/index.php
עכשיו תוכל להבחין בטאב חדש בשם "המרה" בחלקו העליון של המסך. לחץ על טאב זה.

בדומה לתהליך ההתקנה, גם תהליך השדרוג אוטומטי. טבלאות בסיס הנתונים של phpBB2 לא ישתנו וכמו כן גם קבצי המקור. למעשה השדרוג רק ממלא את בסיס הנתונים החדש והנקי של phpBB3 ויוצר מידע חיוני לצורך פעילותו התקינה בתום התהליך. יש בכך יתרון עצום מכיוון שאם משהו משתבש בתהליך השדרוג - תוכל או להתחיל את השדרוג מחדש או להמשיך את השדרוג בזמן שהפורום הישן עדיין זמין ולמעשה לא מתבצע בו כל שינוי.

אנו ממליצים להפוך את הפורום הישן ללא פעיל בזמן השדרוג על מנת שכל המידע יועתק במלואו.

שים לב שתהליך השדרוג יכול לקחת זמן-מה, תלוי בספק האיחסון שלך וכמו כן עשוי לגרום לשגיאת timeout (עקב המגבלה של השרת), במידה ואתה נתקל בשגיאה מסוג זה - מומלץ לפנות לספק האיחסון שלך לעזרה.

כשהתהליך יושלם המערכת שלך תהיה זמינה באופן מיידי. אם נתקלת בבעיות תוכל להעזר בפורום התמיכה שלנו.

3 - דברים שיש לעשות לאחר השדרוג:
לאחר שדרוג מוצלח יתכן שתצטרך לנקוט במספר צעדים נוספים על מנת להשלים את התהליך ועל מנת שהפורום החדש יעבוד במלואו.

הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא להכנס ללוח הבקרה למנהל הראשי ולבדוק את ההרשאות תחת הטאב הכללי. לאחר מכן יכול להיות שתרצה לערוך את שמות הפורומים והתיאורים שלהם אם היה קיים בהם HTML. תוכל גם להכנס לשאר איזורי הניהול הראשי, לערוך הרשאות, סמיילים, סמלי נושאים, דרגות וכו'.

במהלך תהליך השדרוג אינדקס החיפוש לא נוצר. אינדקס החיפוש פשוטו כמשמעו מאפשר חיפוש בפורום, אם האינדקס אינו קיים - כאשר נחפש הודעה או מחרוזת בפורום - לא נמצא כלום למרות שההודעות קיימות בפועל. על מנת ליצור את אינדקס החיפוש מחדש עליך להיכנס ללוח בקרה למנהל הראשי -> תחזוקה -> בסיס נתונים -> טבלאות חיפוש. שים לב, תהליך יצירת אינדקס החיפוש עשוי להמשך זמן בהתאם לגודל בסיס הנתונים (כמות ההודעות).

לאחר ווידוא ההגדרות בלוח הבקרה, אתה יכול למחוק את תיקית ההתקנה בשביל לפתוח את המערכת. המערכת תישאר נעולה עד שתבצע פעולה זו.

ברגע שתהיה מרוצה עם phpBB3 יתכן ותרצה למקם אותה בכתובת של הפורום הישן. שנה את שם התיקייה של phpBB2 לשם אחר כלשהוא - אין לנו צורך בה יותר - ואת שם התיקייה של phpBB3 לשם המוכר או כל שם אחר שבו תחפוץ. phpBB3 מאפשרת לך לשנות את שם התיקייה בקלות וללא בעיות - אך עדיין מומלץ שתבדוק את הגדרות העוגיה שלך בלוח הבקרה למנהל הראשי, אם יש צורך לערוך את שם התיקיה אליה העוגיה מופנית.

4 - שגיאות נפוצות לאחר השדרוג:

HTTP 500 / דף לבן - ניתן להשתמש במדריך פיתרון בעיית הדף הלבן בשדרוג לphpBB3.

שדרוג סיסמאות - עקב השימוש ב- UTF-8 בניהול הסיסמאות ב-phpBB3, לא תמיד ניתן להעביר את כל הסיסמאות בזמן תהליך השדרוג. לסיסמאות אשר "נאבדו בדרך" (משתמשים אשר לא מצליחים להיכנס ל-phpBB3 לאחר השדרוג) הדרך הקלה ביותר היא להשתמש באופצית ה"שכחתי סיסמא" על מנת לשחזר אותה. כדאי שתעדכן בכך את המשתמשים שלך על מנת שישתמשו באפשרות זו ולא ירשמו מחדש.

תמונות חסרות - אם חבילת השפה לא כוללת את כל התמונות, חלק מהתמונות יכולות להיות חסרות בהתקנה החדשה. תמיד השתמש בחבילת השפה מלאה כברירת מחדל.

סמיילים - במהלך השדרוג עלולה להופיע שגיאה לגבי הסמיילים במערכת כל כך שהם לא הועתקו. דבר זה עלול לקרות אם הסמיילים של המערכת הישנה בעלי אותו שם של הסמיילים במערכת החדשה. העתק את הקבצים האלו באופן ידני אחרי השדרוג, אם אתה רוצה להמשיך להשתמש בהם.

בהצלחה!

המדריך תורגם ושוכתב על ידי רון, Berlo ושחר. הזכויות המקוריות שמורות לפרויקט הרישמי. הזכויות לתרגום שמורות לצוות phpBB.co.il.

חזור אל “מדריכים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים

cron