מאיפה בא ה "אפשר לנעול"?

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

מאיפה בא ה "אפשר לנעול"?

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 04/08/2009 ב-00:17:42

משתמשים רבים השואלים שאלה, משבאו על סיפוקם חותמים את האשכול בהודעה בסגנון (עם שינויים קלים) "זהו. הסתדרתי. אפשר לנעול".

לי זה נראה נוהג פסול.

קודם כל, אם הסתדרת, בוא וספר לנו מה עשית (או מה קרה) שעזר לפתור את הבעיה, וכך אולי נחכים גם אנחנו מנסיונך.
שנית, מה זה "אפשר לנעול"? אם מנהלי האתר ירצו לנעול, הם לא צריכים ממך רשות. יתר על כן, מיניין צץ הרעיון המופרך שמצבו הטבעי של אשכול הוא "נעול"?
תמהני אם כל אותם משתמשים החותמים ב"אפשר לנעול" גם אצים רצים לנעול כל דיון שהגיע לסופו הטבעי באתר אותו הם מנהלים. אם כן, שימוש באתרים אלו נראה לי כחוויה מתסכלת.

אם תרצה לשנות את האשכול ולהודיע לקהילה שהבעיה נפתרה - ערוך במחילה מכבודך את ההודעה המקורית, ושנה את הכותרת מ "יש לי בעיה XXXX" ל "[נפתר] בעיה XXXX" וכך ידעו המשוטטים באתר שלפניהם בעיה ופתרונה כרוכים יחדיו.

אך גם אם אתה מתעצל לפרט את הפתרון, וגם אם אתה מתעצל לשנות את הכותרת - בכל מקרה אין מקום ל "אפשר לנעול" המאוס.

בברכה.

lone_wolf
משתמש מכור
משתמש מכור

Re: מאיפה בא ה "אפשר לנעול"?

הודעה שלא נקראהעל ידי lone_wolf » 04/08/2009 ב-10:13:17

מה השטויות האלה?

אני פותח אשכול בשביל שתעזרו לי אחרי שנגמרה התמיכה מבחינתי האשכול מיותר מישהו אחר רוצה לשאול לגבי אותה בעיה? שיפתח אשכול ומי שרוצה יפנה אותו לאשכול עם הבעיה הפתורה

כל האשכול הזה מיותר

אפשר לנעול

VladK
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 04/08/2009 ב-10:23:50

אני די מסכים איתך בעניין הנעילה וגם לפעמים מתוסכל מזה שמשתמשים שהגיעו לפיתרון בכוחות עצמם לא מפרסמים את הפתרון.
לנו אישית זה יעזור מאוד בגלל שזה יחסוך מאיתנו לחפש אחר תשובות שכבר קיימות.

אבל בתכלס זה לא משהו שאתה יכול לשלות עליו... לא אני לא אתה ולא אף אחד אחר.
זכותו של כל משתמש לכתוב כרצונו, אם הוא לא מעוניין לספק לנו תשובה, זכותו המלאה... כמו שאנחנו שומרים את הזכות לענות לשאלות אם מתחשק לנו.

כן, עדיף באמת שמשתמשים יתנו תשובות ויכתוב שהנושא נפתר אבל אנחנו לא הם...

Berlo
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 04/08/2009 ב-16:10:10

נדמה לי שהעניין נובע ממחשבה שאשכול שמטופל צריך להיות נעול.
אצלנו (צוות התמיכה כאן באתר) זו אינה הגישה. האשכולים חסרי הפתרון ממילא הם מיעוט (או לפחות זו השאיפה) או מצב זמני - ולכן אין סיבה לסמנם בצורה מיוחדת.
אנו מתעלמים מהודעות אלו. אין להם שום מטרה. חבל גם לבזבז עליהם אנרגיה בדיון.
Berlo

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 04/08/2009 ב-16:34:47

דברי כמובן לא יועדו לחברי הצוות, כי אם לאותם משתמשים הנוהגים לחתום אשכולותיהם באופן זה.

מובן שאין למנהג זה נזק או משמעות רבה, אך הוא מעיד על גישה שלדעתי נוגדת את הגישה הנכונה באתר המיועד לתמיכה וסיוע.

במקום "כך וכך קרה, זאת וזאת עשיתי, והנה הפתרון הנכון" אנו מקבלים "זהו, הסתדרתי. שאר העולם יסתדר נא בשלשות ויקפוץ".

בתור משתמש שלעתים מנסה לסייע, הנוהג הזה הרגיז אותי כבר מזה זמן, וכעת בחרתי לבטא תחושה זו.
אין לכך חשיבות מרובה.

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 04/08/2009 ב-17:46:44

כתבתי בעבר שאני גם לא מבין את הפרזיטים שחושבים על עצמם רק
הם קבלו תשובה ובזה זה הסתיים
גמרנו הם מסודרים, והאחרים? מה אכפת להם

lone_wolf
משתמש מכור
משתמש מכור

הודעה שלא נקראהעל ידי lone_wolf » 04/08/2009 ב-18:01:49

shay75 כתב:כתבתי בעבר שאני גם לא מבין את הפרזיטים שחושבים על עצמם רק

הלו תרגיע בדיבור

אפשר לדון על עניינים אבל אם אחד יגיד פרזיטים אחד יגיד א' השני יגיד ב' לאן זה יגיע?

בתור אחד שפעיל בפורום די גדול "אפשר לנעול" אומר שמבחינת פותח האשכול הוא מסודר

אף אחד לא חייב לייחס לזה משמעות מיוחדת אפשר להתייחס לזה כמו תודה וזהו

לא ראיתי מישהו שהקפיץ נושא ושאל למה לא נעלו אותו

חוץ מזה פתיחת אשכול היא לא דבר שכרוך במאמץ מיוחד זה בדיוק כמו לרשום תגובה

אשכול חדש הוא מסודר יותר ,קורה יותר מפעם אחת שאתה תומך במשתמש X ופתאום מבלי לשים לב משתמש Y נכנס לעניינים ומוביל את האשכול למקום אחר לגמרי ,זה קוטע את הרצף של התמיכה ויכול אפילו להטעות

בקיצור כמו שאמרתי האשכול הזה מיותר

אפשר לנעול

סמל אישי של המשתמש
Ronny
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Ronny » 17/08/2009 ב-16:47:34

ttttt, צודק. כמו שאמרו לפני, אין הרבה מה לעשות עם זה, אפשר להתעלם.
הגישה שלנו היא שאנחנו רוצים שהפורומים האלו יהיו דומים מאוד לפורום שאותו משתמשים מורידים, ככה שאנחנו לא מוסיפים כל מיני מודים ייחודיים שאולי היו עוזרים לנו לנהל את הקהילה וצוות תמיכה (בין השאר, סימון בולט של סטטוס בעיה). מסתדרים יופי ככה, זה לא משנה הרבה.

סמל אישי של המשתמש
Gil Tichon
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Gil Tichon » 18/08/2009 ב-09:13:50

ttttt כתב:במקום "כך וכך קרה, זאת וזאת עשיתי, והנה הפתרון הנכון" אנו מקבלים "זהו, הסתדרתי. שאר העולם יסתדר נא בשלשות ויקפוץ".

חחחח הגרגת אותי! :lol:

lone_wolf כתב:
shay75 כתב:כתבתי בעבר שאני גם לא מבין את הפרזיטים שחושבים על עצמם רק

הלו תרגיע בדיבור

אפשר לדון על עניינים אבל אם אחד יגיד פרזיטים אחד יגיד א' השני יגיד ב' לאן זה יגיע?

בתור אחד שפעיל בפורום די גדול "אפשר לנעול" אומר שמבחינת פותח האשכול הוא מסודר

אף אחד לא חייב לייחס לזה משמעות מיוחדת אפשר להתייחס לזה כמו תודה וזהו

לא ראיתי מישהו שהקפיץ נושא ושאל למה לא נעלו אותו

חוץ מזה פתיחת אשכול היא לא דבר שכרוך במאמץ מיוחד זה בדיוק כמו לרשום תגובה

אשכול חדש הוא מסודר יותר ,קורה יותר מפעם אחת שאתה תומך במשתמש X ופתאום מבלי לשים לב משתמש Y נכנס לעניינים ומוביל את האשכול למקום אחר לגמרי ,זה קוטע את הרצף של התמיכה ויכול אפילו להטעות

בקיצור כמו שאמרתי האשכול הזה מיותר

אפשר לנעול

תראה, ברגע שאתה פותר פעם אחת בעיה, ומתייג אותה בפורום כ"[נפתר]" ואתה מציג בה את הפתרון האיכותי ביותר לבעיה, והיעיל ביותר ושפותר אותה בצורה הכי טובה, אתה יוכל להפנות משתמשים נוספים לאותו האשכול, וכך יוכלו לפתור באותה הדרך את בעייתם.

וכך אין צורך לפתור את אותה הבעיה מספר רב של פעמים, יש לך פתרון אחד, ואתה מציג אותו למספר משתמשים בעלי בעיה זהה.
בברכה,
גיל תיכון,
מנהל אתר מועדון ההוקי Rishon Devils

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 18/08/2009 ב-10:15:59

אני חושב שדווקא האפשרות הטובה מכולן היא לייצר מאגר שאלות ותשובות (FAQ) שמכיל את כל הפתרונות הללו, יש לנו כזו כוונה ואני רואה את זה אפילו מתפתח לכיוון של חיפוש נפרד במאגר השאלות הזה ושיפורים נוספים אבל עוד לא הגענו לכדי ליישם את זה, זו ההזדמנות גם לבקש ממכם חברי הקהילה, אם למישהו מכם יש זמן לאגד את החומר / לכתוב את החלק של ה-PHP - נשמח לכל עזרה, כרגע אנחנו חלשים מעט בתחום הזמן הפנוי כפי שאתם יכולים להבין אבל זה גם ישתפר.

בכל אופן אני לא חושב שיש דרך לתפור את הנושא ב-100%, גם אם נקים מאגר FAQ וגם אם נסמן ב[נפתר] עדיין יהיו אנשים שישאלו שוב ושוב ושוב ויגרמו לצוות להשיב בקישור ולנעול את ההודעה הכפולה.

בחזרה לסוגיה המרכזית בנושא הזה - אני מסכים לחלוטין שכל הקטע של "הסתדרתי, תנעלו" הוא חסר הגיון לחלוטין ומיותר...

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 80 אורחים