מערכת PHPBB - מפתחים ומתרגמים היקרים :)

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

Helps
משתמש חדש
משתמש חדש

מערכת PHPBB - מפתחים ומתרגמים היקרים :)

הודעה שלא נקראהעל ידי Helps » 12/05/2013 ב-01:41:30

שלום רב לכולם!

אני רואה שלמרות השוממות של פורום ישנה כאן עדיין תנוע קטנה של משתמשים ומנהלים מדי פעם.
ראשית אני רוצה להודות למתרגמי המערכת שעשו ועושים עבודה נפלאה על המערכת. את PHPBB אני מכיר עוד מגרסתה הראשונה והסנסציה הגדולה של PHPBB3! מפעם לפעם אני נכנס לפורום הזה ומתאכזב לראות שיש הרבה אנשים שעוזבים את המקום לטובת מערכות מתקדמות יותר ובהבנה.

כפי שכבר הספקתי לשים לב מנסים לפתח PHPBB4 אבל בשלבי עבודה איטיים וכל כך רחוקים משלבי סיום שכבר נראה שלא תצא בשנים הקרובות. מאוד מאכזב אותי לראות כי זונחים את הפרויקט ואת המערכת רק בגלל מספר מינוסים שיש בה. העבודה רבה הולכת לפח ובמערכת לרוב משתמשים אותם אנשים שרק מתנסים בפיתוח אתרים באינטרנט ומתחילים את דרכם בהתקנת מערכת מוכנה...

אני אישית מתעסק בפיתוח אתרים זמן רב ולא חדש בתחום. ברשותי אתר הדרכה לא קטן שעליו אני עובד כבר שנים ומאז הקמתו תוך כדי עבודה הקמתי גם פורום על בסיס מערכת PHPBB. הפורום החזיק מספר שנים ולאחר מכן סגרתי אותו לטובת פעילות באתר. אולם במהלך מספר חודשים שהוא היה סגור קבלתי אין ספור תגובות ובקשות להחזרת פורום לצורכי תמיכה, דיון וכדומה. ההתלבטות הייתה קשה והחלטה לא קלה לעבודה העתידית. להשקיע 600 ₪ על מערכת VB או 700 ₪ על מערכת IPB החדשה רק בשביל מספר פיצ'רים ונוחות העבודה וחיסכון ענק בזמן העבודה? או להמשיך להשתמש במערכת שאותה אני מכיר מזה שנים ומכיר את אמינותה. ובכל זאת בסופו של דבר החלטתי ללכת על PHPBB. המערכת מיושנת, ישנם חסרונות רבים מצד הגולש, אין ספור קבצים שמהם מורכב עיצוב פשוט אך מיושן ויבש, סגנון עבודה שכבר יצא משימוש ברשת וקיבל תחליף של עבודה זריזה יותר של JS AJAX ועוד כמה שפות לתוספת ועוד ועוד ועוד. היה קל יותר לזרוק 600-700 ₪ ולהתחיל ללמוד להשתמש במערכת חדשה כדי להביא אותה לשלמות העבודה לטובת מענה על הצורך. אבל כאן יש 2 דברים שמפריעים כמו: זמן שאין אותו לצורך התעסקות וכסף שחבל לזרוק. בנוסף לזה ההשקעה על מערכות מצד ישראלי מאוד מוזנח ודורש עבודה לא פשוטה על 7 קבצים המורכבים למעלה מ12 אלף שורות - וזה ממש לא קצת!
את השינוי המשמעותי שיצא לי לראות במערכת PHPBB שאותו עשו, היו: בזק בינלאומי שפיתחו פורום תמיכה שמסיבה של חוסר פעילות נסגר. הפרויקט השני שככה צץ לו היה בחור שלקח PHPBB ופשוט דחף בה את רוב המודים שיהוו פתרון לבעיות הקיימות בPHPBB אולם עם אין ספור שגיאות ובאגים.
למרות המינוסים הרבים שיש למערכת PHPBB ישנם גם פלוסים גדולים מאוד והם נסתרים בלוח בקרה למנהלים ראשיים :) !
כמות האופציות הזמינה לניהול המערכת, שליטה מדויקת בכל דבר ודבר שקיים במערכת ודינמיות רבה שאפשר לעשות בה! כל זה ועוד נתן לי את האומץ להתחיל לבנות משהו חדש ממשהו ישן אך טוב. הפרויקט החל לפני חודש ימים ונמשך עד היום ועדיין בשלבי העבודה. תוכנית העבודה שהעמדנו מולנו כללה למעלה מ40 נקודות עמוסות מאוד בעבודה קשה שהתווספו עוד ועוד עם הזמן ועדיין לא נגמר שכללו עבודה של פיתוח מחדש של קבצים, שינויים רבים של שעות עבודה לא נורמאליות ודיוק שלא נשכח בצד! התוצאה שקיבלנו עד כה מרשימה מאוד! מערכת PHPBB כמעט הפכה זהה למערכת VB עם שינויים משמעותיים לטובת נוחות הגולש שעדיין נמצאת כחיסרון גדול מאוד במערכת PHPBB. אלפי עיצובים שקיימים למערכת מאוד מתסכלים לשינוי מבחינת קבצים ועבודה שנדרשת לשינוי. מודים עם באגים אין סופיים שדורשים התערבות בקוד המערכת לצורכי התקנה וקפיצות אין סופיות בין FTP לבין דפדפן לצורך בדיקת תוצאות עבודה. כל זה ועוד נלקח יחדיו ושולב עם מערכת PHPBB בתיקונים מטורפים ותוספות חדשות של היום עם תערבות של HTML5 JQUERY AJAX JS CSS3 PHP וAPI של שירותים ברשת קיבלנו תוצאה יוצאת מן הכלל.
מערכת פורומים המבוססת PHPBB עם סגנון עיצוב חדש לגמרי שעד היום לא נעשה עבורה, חלון לכתיבת הודעות, תגובות והודעות פרטיות שהוחלף בעורך עשיר שעבר עבודת עיצוב מחודשת והתאמה למערכת PHPBB ב100%. ציטוטים שנעשים בלייב אשר מקפיצים את הגולש מהודעת מצוטטת לאזור כתיבה בלי מעבר מיותר בין דף לדף. שליחת הודעה פרטית עם תגובה על הודעה הכתובה באשכול הכוללת מילוי שדות אוטומטי ומיקום הכותב באזור התגובה, דינמיות מלאה בצפיית הודעות חדשות בפורום ותצוגתם בעמוד הראשי בלי ריענון דף, תוספים ורעיון חדש שעושה את המערכת פורומים חברתית חדשה ועוד המון דברים חדשים שעליהם אנחנו עובדים. מערכת פורום PHPBB שהותקנה בהתחלה לא דומה לזו שיש עכשיו. המון שדרוגים הוכנסו בה ועוד יכנסו לטובת שיפור העבודה מול מערכת גם מהצד של גולש וגם המצד שלנו. אפשר להגיד שזוהי מערכת PHPBB מושלמת וייחודית.
לכל זה לא היינו מגיעים בלי הצוות הנהדר שיש כאן שעשה עבודה נפלאה על תרגום המערכת לעברית וגם לא נשכח את המפתחים שעבדו ועובדים על המערכת עד היום וכמובן לכל אלה שלקחו חלק בעבודה על מערכת PHPBB!
העבודה שאותה ערכנו על המערכת כן יכולה להגיד שמערכת PHPBB מערכת פורומים מושלמת גם אם היא חינמית ולהפך נותנת יתרון כספי גדול מאוד. אחרי כל השינויים שערכנו אני יכול להגיד שכן אפשר להקים פורום מושלם על מערכת PHPBB אך הוא אכן ידרוש עבודה.
בכדי למנוע את ייחודיות העבודה אנחנו עדיין לא מחליטים לפרסם אותה להורדה. ייתכן שבעתיד נעשה זאת אך זה עדיין נמצא בשיקול דעת כבד מאוד.

תודה לכל המפתחים מתרגמים והתומכים במערכת PHPBB :D

tpdil
חבר צוות האתר
חבר צוות האתר
יצירת קשר:

Re: מערכת PHPBB - מפתחים ומתרגמים היקרים :)

הודעה שלא נקראהעל ידי tpdil » 14/05/2013 ב-14:18:42

אושר :)

ראשית, תודה רבה, בהחלט נהניתי לקרוא את מה שרשמת....
שנית, אתה מדבר על האתר Posts? במידה וכן, נדהמתי לראות את העבודה שעשית שם ;)
(בעיה קטנטונת ששמתי לב אליה, לא ניתן בהרשמה לרשום בשדה "שם פרטי" שם פרטי בעברית)

כל מה שנשאר לי זה לאחל בהצלחה וליהנות מהעבודה שעשית שמה :)

נ.ב. צוות האתר ישמח מאוד במידה ותחזיר את זכויות התרגום בתחתית האתר :)
"כאב שאתה מרגיש היום הוא כוח שתרגיש מחר, מכל אתגר שאתה נתקל, יש לך הזדמנות לצמוח."

סמל אישי של המשתמש
alex542
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי alex542 » 14/05/2013 ב-17:33:18

תודה גם אני נהנתי לקרוא:)
מקווה שאולי בעתיד הקרוב תחליטו אולי לפרסם תמערכת להורדה כי המערכת העכשווית כל פעם מגבילה מבחינת הרבה דברים וכל פעם צריך למצוא פתרונות.
סתם מעניין אותי אם שיניתם אצלכם את מערכת ניהול ההרשאות המעצבנת שיש במערכת הזו?

סמל אישי של המשתמש
tomi012
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי tomi012 » 14/05/2013 ב-19:17:11

כל הכבוד על היוזמה. בהצלחה!
אני אשמח לנסות בעתיד את המערכת. :)

:wink:
מארק.
phpBB Ascraeus

Helps
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי Helps » 14/05/2013 ב-19:53:28

tpdil כתב:אושר :)

ראשית, תודה רבה, בהחלט נהניתי לקרוא את מה שרשמת....
שנית, אתה מדבר על האתר Posts? במידה וכן, נדהמתי לראות את העבודה שעשית שם ;)
(בעיה קטנטונת ששמתי לב אליה, לא ניתן בהרשמה לרשום בשדה "שם פרטי" שם פרטי בעברית)

כל מה שנשאר לי זה לאחל בהצלחה וליהנות מהעבודה שעשית שמה :)

נ.ב. צוות האתר ישמח מאוד במידה ותחזיר את זכויות התרגום בתחתית האתר :)

אכן מדובר באתר Posts. לגבי הזכויות אנחנו נשים ברגע שנסתדר עם החלק התחתון של העיצוב. כפי שהן באות כברירת מחדל בקובץ שפה אינן תואמות לעיצוב שלנו לכן לבנתיים כתובות זכויות רק של היוצרים ובסיום העבודה נוסיף גם של המתרגמים כמובן. כפי שנאמר קודם לכן הרבה מהאתר הזה נעשה על ידינו ושונה לחלוטין וזאת אחת מהסיבות שלא פרסמתי את הכתובת.

alex542 כתב:תודה גם אני נהנתי לקרוא:)
מקווה שאולי בעתיד הקרוב תחליטו אולי לפרסם תמערכת להורדה כי המערכת העכשווית כל פעם מגבילה מבחינת הרבה דברים וכל פעם צריך למצוא פתרונות.
סתם מעניין אותי אם שיניתם אצלכם את מערכת ניהול ההרשאות המעצבנת שיש במערכת הזו?

דווקא את מערכת הרשאות לא שינינו אלה השארנו כפי שהיא כיוון שהיא נותנת שליטה מצוינת על כל חלק בפורום. כברירת מחדל הוא נוצרה באופן ממש חכם וצריך להבין את ההיררכיה שלה כדי להבין את העבודה שלה. נכון בהתחלה זה קצת מסובך להבין אותה לאומת מערכות אחרות.
ההיררכיה פשוטה מאוד: אתה יוצר הרשאה חדשה, לאחר מכן קבוצת משתמשים ואז פורום. במידה ויש צורך להוספת הרשאה חדשה לפורום או לקבוצה חדשה אתה בס"כ יוצר הרשאה חדשה נוספת ומגדיר אותה על מי לשים אותה ולאחר מכן המערכת עושה את הפעולה של מתן הרשאות בכל הפורום באופן אוטומטי. זה פשוט מאוד.

נכון לעכשיו אנחנו עדיין עובדים על המערכת ועל החידושים והשינויים בה. יש עוד הרבה עבודה על המערכת על מנת להגיש לשלמות. בסיום הפרויקט אנחנו נשחרר גרסת מערכת PHPBB3 חדשה ושונה מזו שקיימת המבוססת על PHPBB3 הרגילה עכשיו.

הפרויקט הוקם על מנת לשמש פורום תמיכה לפרויקט הקיים שלנו Helps וגם בתור קהילה חדשה ברשת.

ברגע שנוכל לשחרר את הפרויקט הסופי נודיע על כך.

סמל אישי של המשתמש
alex542
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי alex542 » 14/05/2013 ב-20:53:57

רק התחלתי לקרוא וכבר הסתבכתי עם ההסברים:)
לא חושב שהיא נוצרה בצורה מאוד חכמה הרבה משתמשים חדשים די בטוח שלא יסתדרו עם ההרשאות מה שבאמת מעניין אותי למה לסבך הרשאות עם הרשאות למשתמש ,קבוצה ,פורומים,גלובאלי וכו' אם במקום זאת אפשר לעשות קבוצות ואופציה למשתמשים במקום מה שיש ב phpbb שבמקום אחד מסומן שהוא יכול אך תכלס הוא לא יכול ואז אתה צריך לשנות בעוד מקום קיצר סיפורים.

phpbbitadmin
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי phpbbitadmin » 16/05/2013 ב-02:18:57

מערכת פורומים המבוססת PHPBB עם סגנון עיצוב חדש לגמרי שעד היום לא נעשה עבורה

http://demo.rockettheme.com/phpbb3/?style=lumiere

??

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 09/07/2013 ב-17:15:32

phpbbitadmin כתב:
מערכת פורומים המבוססת PHPBB עם סגנון עיצוב חדש לגמרי שעד היום לא נעשה עבורה

http://demo.rockettheme.com/phpbb3/?style=lumiere

??

העיצוב עולה כסף.

אושר, גם אני נהנתי לקרוא את מה שקראת, אהבתי מאוד את העיצוב, אני מקווה שתפרסם את המערכת :).

בהצלחה!

:wink:

tpdil
חבר צוות האתר
חבר צוות האתר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי tpdil » 08/08/2013 ב-11:31:52

חבל שהזכויות יוצרים לא הוחזרו, ננעל.
"כאב שאתה מרגיש היום הוא כוח שתרגיש מחר, מכל אתגר שאתה נתקל, יש לך הזדמנות לצמוח."

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים