הכוונה לשרתי איחסון

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

הכוונה לשרתי איחסון

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 18/04/2010 ב-11:59:47

שלום רב
אישית אני מראש מתנצל אם אני ברגע זה עובר על חוקי האתר אבל היה לי ממש חשוב לכתוב ולציין את זה
אישית אני די משתמש חדש (שנחשב לחדש) אני כבר כמעט כשבוע מנסה להתקין את המערכת פורום בגירסה החדשה ביותר על שרת חינמי מהיר עם הכי הרבה מקום איחסון
בפעם הראשונה הופיעה לי הודעת שגיאה שעד עכשיו אך ורק משתמש אחד שאינו מנהל צוות תמיכה ו/או מנהל ראשי מנסה לסייע ולעזור לי אך די ללא הצלחה
ניסיתי להחליף שרת אבל איני יודע איך בדיוק להתחבר אליו מהתוכנה FTP

בנוסף ברצוני להפנות את תשומת ליבכם לדבר שדי מוזר לי
מצד אחד הבחנתי בפורום שאתם אומרים שישנם שרתי איחסון חינמי שאינם טובים ונתמכים עם המערכת PHPBB אבל לא הכנתם ו/או ציינתם ברשימה איזה או לחלופין רשימה של איזה כן נתמכים (בעיה ראשונה ) שלדעתי לפחות די מקשה על משתמשים שבסה"כ מנסים להתקין את מערכת הפורומים הזאת
אתם בנוסף אומרים וטוענים בכל מה שקשור לשרתים לחפש בגוגל די נראה לי מוזר שאינכם עוזרים בתור צוות תמיכה בלהכווין לפחות לשרתים שנתמכים ככה שבעצם המשתמש המתחיל מוצא את עצמו תקוע משני כיוונים מצד אחד אינו יודע איזה שרת לבחור ואם השרת נתמך במערכת PHPBB מצד שני אינו יודע איך בדיוק לחפש ולמצוא בגוגל שרתים נתמכים אם בכלל במערכת
אישית אומנם אני הצלחתי למצוא רשימה של שרתים אך אין לי שמץ של מושג איזה מהם נתמכים עם המערכת וכיצד מתחברים אליהם מהתוכנה FTP
אני יודע שזה בסה"כ בחירה והחלטה שלכם חלילה איני בא בגישה של לריב אלא בגישה של לסייע ולעזור למשתמש המתחיל ולכן הפנתי את תשומת ליבכם למה שאני לפחות הבחנתי ונתקלתי בו מקווה להבנה ושיפור התמיכה בהתאם (מתנצל אך לא ראיתי פורום מתאים ובנוסף רוב המשתמשים המתחילים מגיעים ופונים ישירות לפורום הזה )
במחילה וסליחה מראש אם הכעסתי מישהו
נערך לאחרונה על ידי a_s_m ב 18/04/2010 ב-17:21:48, נערך 4 פעמים בסך הכל.

Lenny
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר

Re: הודעה למנהלים בעיקר

הודעה שלא נקראהעל ידי Lenny » 18/04/2010 ב-17:33:44

מצד אחד אתה צודק, לא כל השרתים תומכים במערכת ולכן הקהילה כאן יכולה להיות לעזר במציאת שרתים שכן תומכים במערכת PHPBB. אם אתר PHPBB עצמו אינו מוכן לעסוק בשרתים שתומכים במערכת אז איזה אתר כן אמור לעסוק בכך?!
הרעיון אינו להפוך את קהילת PHPBB לקהילה שעוסקת בהרחבה במציאת שרתים מתאימים למשתמשים, רק שרתים שמתאימים למערכת. זה יוכל גם לסייע מאוד למשתמשים חדשים שהתקנת המערכת גם כך קשה עבורם אז מדוע להקשות עליהם עוד יותר ולשלוח אותם לחפש בגוגל ולשבור את הראש בלהבין אם השרת כן מתאים או לא מתאים למערכת. אל תשכחו שמשתמשים רבים אינם בעלי ידע בתחום כך שגם אם נגיד להם לוודא שגרסת ה PHP בשרת שלהם היא לפחות גרסה X או Y הם לא יבינו מילה.

מצד שני, אני מבין את החלטתו של צוות PHPBB ישראל להימנע מלעסוק בקהילה זו בנושאי שרתים. איני יודע את מה הסיבה הרשמית להחלטה אך אני משער שהצוות אינו רוצה שהקהילה תוצף בנושאים הקשורים לשרתים - הנושא אינו קשור באופן ישיר ל PHPBB, יש קהילות ייעודיות לנושא מציאת שרתים.

לכן, אני מציע שייפתח נושא אחד, אחד בלבד לנושא שרתים שמתאימים למערכת PHPBB. הנושא הנ"ל יכול להיות בפורום דיון/פורום בניית אתרים לדוגמא ורק בו יהיה ניתן לדון על שרתים, אני משוכנע שזה לא יזיק.

בברכה,
Lenny - חבר צוות תמיכה ומודים לשעבר.

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: כולם לקרוא ולהגיב את דעתם לנאמר

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 18/04/2010 ב-17:57:56

אני בסה"כ בא בגישה של לסייע ולעזור למשתמש המתחיל שאין לו הבנה או ידע יותר מידי באנגלית ובבסיסי מסד נתונים והוא בסה"כ מבקש תמיכה מצוות התמיכה הרי הם גם ככה אמרו וציינו שאף אחד לא יעשה במקומנו את פעולת התקנת הפורום דבר שגם כן היה מסייע ועוזר אז נכון שיהיו כאלה שינצלו זאת לרעה אך לדעתי לפחות למשתמשים שנתקלים בהודעות שגיאה שוב ושוב ושאפילו ניסו להחליף ולשנות שרת וגם זה לא הצליח להם מצד שני בגלל שרוב המשתמשים החדשים מגיעים ישירות לפורום התמיכה ובגלל שבפורום התמיכה ניתנת תמיכה בנוגע ובקשר להתקנת הפורום אני מציע שפורום בנושא השרתים כולל הסבר ומדריך כגון לדרך העלאת הקבצים בצורה נכונה בתוכנה FTP יפתח גם כן בפורום תמיכה

Berlo
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 18/04/2010 ב-18:01:28

תגובתי איננה משקפת בהכרח את עמדת הצוות.
התשובה פשוטה: משתמש מתחיל, אשר מעולם לא נגע קודם בשרת - יכבד וישב בביתו, תוך ניסוי דברים פשוטים יותר. לא כל אדם מתאים להקמת פורום, בדיוק כמו שלא כל אדם מתאים להקמת חנות מכולת. גם לא כל אדם מתאים לניהול פורומים.
אכן יש קהילות יעודיות אשר מתעסקות בנושא השרתים, ואליהם יש לפנות. עצם כך שלא טרחת לפנות אליהם מעיד כאלף עדים את מידת ההשקעה שלך בנושא.
אין שום סיבה שבעולם שיהיו כאן דיונים על נושאי שרתים. שרתים (חברות אחסון, ליתר דיוק) הם דינמיים, בעוד דרישות המערכת כמעט קבועות ונמצאות לכל דורש כאן:
viewtopic.php?f=28&t=15460#דרישות
Berlo

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 18/04/2010 ב-18:15:29

איני מבין מדוע אני מקבל מצוות התמיכה תגובה כזאת
האמת היא שאם היה לי את הידע המתאים הייתי נותן את כל כולי כדי לסייע ולעזור למשתמשים בחינם בלי שום תמורה וכמה שצריך
ברוב הבעיות שהבחנתי בפורום המגיבים הם משתמשים רגילים שאינם מצוות התמיכה בכלל וכלל
בגלל ההצלחה של המערכת פורומים הזאת מתעניינים בה לא חבל לאבד אם אפשר לקרוא לזה ככה לקוחות (משתמשים חדשים)
אם לא הייתי יודע לנהל פורום אישית אני בכלל לא הייתי מתעניין בלפתוח פורום אתה לא חושב ככה ?
בקשר לשרתים אמרתם וציינתם בכל פעם מחדש שלא דנים בזה ומחפשים בגוגל אבל אינכם שולחים את המחפש ללינק ולקישור המתאים בגוגל אז נשאלת השאלה אישית אני מצאתי לינק וקישור מגוגל שמוביל לטבלה אם רשימת שרתים שאם אינני טועה לפחות רובם אמורים לעבוד ולמוך בהעלאה והתקנה של מערכת PHPBB אם אפשר לקבל אישור ממנהלים בלבד לפרסם את הלינק והקישור אשמח לפחות לפרסם איפה אפשר וניתן למצוא שרתים לטובת המשתמשים המתחילים שמחפשים אם מישהו מצוות התמיכה ישמח לבדוק איזה מתוכם טובים ונתמכים עם מערכת PHPBB בהעלאת הקבצים דרך התוכנה FTP אודה לו מאוד
ממתין לאישור מהמנהלים

מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי Alter » 19/04/2010 ב-11:40:43

התגובה הרשמית של הצוות:

מערכת phpBB לא מיועדת לכל משתמש חדש. הרעיון הוא שבעלי אתרים יוכלו לפתוח קהילת פורומים בשביל גולשים באתר שלהם ולהוות מערכת פשוטה להתקנה ושימוש גם מצד המנהל הראשי וגם מצד הלקוח (המשתמש).

אם אינך יודע עדיין להשתמש בftp ברמה סבירה, להבין את הרעיון שעומד מאחורי "להתחבר לשרת", לדעת למצוא את פרטי הבסיס נתונים שמותקן לך על השרת, כנראה שאינך ברמה מספקת של ידע בשביל להרים קהילת פורומים.
במצב זה הכתובת שלך היא קודם כל אתרי לימוד הקשורים לשרתים, ולאחר מכן תקשורת ישירה מול חברת האחסון בה אתה מתארח.

הסיבה הרשמית לכך שאנו לא ממליצים על שרת ספציפי היא פשוטה, בעבר התחרות של חברות אחסון האתרים הייתה גדולה ברמה כזאת שחברות היו נרשמות לקהילה ומפרסמות את המחירים שלהן בכל נושא שנפתח פה בקהילה.
הוחלט שאנחנו מוציאים את נושא האחסון לגמרי החוצה.
בשביל לפתור את הבעיה של "אני לא יודע אם השרת שלי תומך" יש לך את קהילה Hosts שמתעסקת בדיוק בנושא הזה.
אתה מוזמן לגלוש לאתר Hosts.co.il, להרשם, ולבדוק מה האפשרויות שלך.

אם התשובה עדיין לא מספקת אותך אתה מוזמן לכוון אותי שוב.
Alter.

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

Re:

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 20/04/2010 ב-07:54:39

אין לך שמץ של מושג עד כמה אני מעריך את התשובה שלך לפחות מנהל 1 שענה לי יפה ואני באמת מעריך את זה קבל חיזוק חיובי (ח"ח)
אני יסביר ויצרף קישור בתקווה שממך תבוא הישועה
אני מודה שבעבר בכלל וכלל לא הבנתי וידעתי מה זה FTP מישהו לימד אותי ובעבר הדי רחוק לצערי הצלחתי להעלות את המערכת פורום עם התוכנה FTP אני יודע כיום להעלות את הקבצים עם התוכנה FTP ולהגיע להתקנה נכונה
הבעיה שלי היא בדיוק הבעיה שקוראת לכולם בשלב ה-3 קראתי את 2 הדוגמאות האנגלית והעברית ניסיתי למלא ולהשתמש אפילו במונח localhost אך ללא הצלחה עד שכבר הצלחתי זה היה בגלל שבחרתי באפשרות השלישית משתמש הסביר לי שזאת האפשרות ההכי לא מומלצת אבל למרות שבחרתי בה והמשכתי את ההתקנה הופיעה לי שגיאה
בקשר לשרתים הבחנתי שהפנתם לחיפוש בגוגל אך ורק אם אני יקבל אישור כמובן בידיעה שבפורום זה אין עזרה ותמיכה בנושא ואני מוכן אפילו לציין זאת אני יכול לפרסם את הקישור שמצאתי בהפנייה שלכם לחיפוש בגוגל הלינק והקישור מובילים לרשימת אתרים של שרתים לאיחסון ואירוח אתרים רובם אמורים לתמוך במערכת PHPBB ואמורים להיות חינמיים אין לי שמץ של מושג איזה מהם
בחלקם לא הצלחתי אומנם להבין איך מתחברים לשרת מהתוכנה FTP (אני מדגיש שאת התשובה לשאלה הזאת אפשר וניתן למצוא ולקבל בפורום התמיכה של השרת איחסון ואירוח אתרים באנגלית בלבד ולא בפורום זה ) אבל בחלק שכן הצלחתי להתחבר כל ניסיונותיי לעבור את השלב השלישי כשלו ובדיוק כאן אתם נכנסים לתמונה מנהלים יקרים
מצורף לינק וקישור לבעיה שהופיעה ולנושא חדש שנפתח לפני שהבעיה צצה
viewtopic.php?f=21&t=23062#p119488
viewtopic.php?f=21&t=23101#p119697
בתודה מראש למדריכים ולעוזרים
אם אפשר להוסיף שאלה כללית במידה וידוע למישהו אז בפתיחת הפורום דרך לימון אומנם אין גישה לתיקיית הקבצים אבל כמה מקום מבחינת השרת אירוח ואיחסון הם נותנים ? רק אם למישהו ידוע אם אסור לדבר ולשאול על זה כאן אני מתנצל מראש
נ.ב
בקשר לאתר אולי תוכל להכווין אותי לבאיזה פורום אפשר וניתן לשאול אותם את השאלה ? בגלל שדי לא מצאתי שם פורום מתאים לנושא זה

מנהל ראשי

Re: הכוונה לשרתי איחסון

הודעה שלא נקראהעל ידי Alter » 20/04/2010 ב-20:03:29

אני לא מבין את כל התגובה שלך.
בעצם חוץ מלנסות להוציא פה תמיכה לא כתבת שום דבר שמועיל לנושא עצמו.

יש לך בעיות להתחבר לשרת? תפנה לספק האחסון שלך.
לא מצליח למצוא את בסיס הנתונים, גם הוא הכתובת.

הכנסת את כל הפרטים, זה מתחבר אבל לא יוצר את הטבלאות בבסיס הנתונים -> עבור לפורום תמיכה והקהילה תעזור לך שם.

בנוגע להכוונה בפורום hosts, אין לי כוונה לעשות זאת. הפורום שם מאוד מסודר ואתה יכול להתמצא בו בקלות יתרה.
Alter.

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 20/04/2010 ב-20:52:55

בסוף הסתדרתי והצלחתי בנושא עצמו פירטתי איפה טעיתי ומה הפיתרון
תודה בכל אופן
ל- Alter ו- Berlo אולי אני טועה באמת חשבתי שבכל בעיה צריך את תבנית בקשת התמיכה מתנצל
אני באמת מנסה לסייע ולעזור למשתמשים חדשים בעיקר בשאלות בסיסיות גם אם אתם חושבים שאני טועה אודה לכם מאוד אם אתם לא תפסלו את העזרה שלי ובנושאים תרשמו תתעלם ממנו אלא להסביר לי לפחות איפה טעיתי תאמינו לי שאם אני אבין וידע איפה בדיוק אני טעיתי ואני אלמד מהטעויות שלי בפעמים הבאות אני יוכל לסייע ולעזור בצורה הנכונה (לומדים מטעויות)
בואו נפסיק את המריבה הזאת
בתודה מראש

David27
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי David27 » 21/04/2010 ב-16:46:57

אחי אני יכול לעזור לך גם לי זה קרה
יש לך סקייפ או איסי תגיד לי ואני יעזור לך

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 21/04/2010 ב-19:12:33

תודה על הניסיון לסייע ולעזור לי אך בסוף הסתדרתי והצלחתי

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 21/04/2010 ב-19:20:22

a_s_m כתב:ל- Alter ו- Berlo אולי אני טועה באמת חשבתי שבכל בעיה צריך את תבנית בקשת התמיכה מתנצל

אני לא חושב שהשאלה היא אם צריך תבנית תמיכה או לא.
השאלה היא מי מנהל את הפורום.

אתה יותר ממוזמן לסייע למשתמשים כמידת יכלתך, אבל זה לא ממש מתאים אם אתה גוער במשתמש א' שעזר למשתמש ב' בגלל שנדמה לך שב' לא זכאי לעזרה.
תן למנהלים לנהל.

(וגם כאן - אני לא גוער בך או נוזף בך, אלא רק מנסה להסביר מה מקור הבלבול. יתכן כמובן שטעיתי)

בברכה.

a_s_m
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי a_s_m » 21/04/2010 ב-19:44:53

אני די לא בטוח שהבנת אבל העיקר שאני בגישה של לנסות לסגור את הנושא עם המנהלים
לכן אמרתי שאם טעיתי אודה ואשמח להסבר כדי לסייע ולעזור בפעמים הבאות

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 82 אורחים