דיון| אני לא מבין למה?

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

סמל אישי של המשתמש
Ronny
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

Re: דיון| אני לא מבין למה?

הודעה שלא נקראהעל ידי Ronny » 01/12/2009 ב-09:06:14

תבנית בקשת התמיכה נועדה להקל על הקהילה לעזור למבקש. דנו בנושא, והחלטנו שמשתמש שרואה שאלה שצריך למלא עבורה תבנית ואין תבנית, יוכל להעיר "מלא תבנית בקשת תמיכה" גם אם הוא בעצמו לא מתכוון לתמוך אחר כך. חבל לחכות למישהו שיודע לעזור רק כדי שזה ישלח 50 הודעות כאלו.

ולגבי מקרים של "צדיק ורע לו, רשע וטוב לו" - אלו החיים, קורה לפעמים. אבל ככלל, כשממלאים את התבנית יותר קל לעזור (ולפעמים אי אפשר ללא התבנית).

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 01/12/2009 ב-18:32:11

idanbe כתב:ואם כל כך קשה לך למלאות תבנית קטנה אז הבעיה היא אצלך לא אצלנו
אני ואף חבר צוות אחר לא אמור לנחש ממה נובעת הבעיה במערכת שלך

אגב אם הצלחת למצאו את התשובה דרך החיפוש למה בכלל פתחת נושא חדש
לפני פתיחת נושא תמיד חפש את התשובה בפורום ככה זה אולי ימנע מחברי צוות "להציק" לך בבקשת אותה התבנית

אני אתייחס לשני הנקודות שהעלית

א. תראה לי שכתבתי בהודעה שמצאתי את התשובה על ידי חיפוש? לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל לא זה מה שכתבתי
ציינתי בהודעה שחלק מהמקרים עזרו לי בפרטי או במייל וחלק מהמקרים מצאתי ממקורות אחרים, מקורות אחרים זה לא חיפוש אלא מקורות אחרים כפשוטו פורומים אחרים בלוגים של אנשים שכתבו בנושא ה phpbb, לכן תשתדל לא להאשים אותי שלא ביצעתי חיפוש כי לא דיברתי בכלל על החיפוש

לגבי החלק הראשון שהוא העיקרי

אני קצת קשה הבנה ויש לי פיגור גדול שאני לא מבין דברים ואולי כבודו יוכל להסביר לי מה הייתה ההתעקשות בהודעה פה שכתבתי viewtopic.php?f=21&t=22113 שאני צריך למלא תבנית תמיכה?
בסך הכל שאלתי איך מסירים את הכיתוב כל הזמנים הם, זה הכל ולא משנה אם יש לי מודים מותקנים או אין לי מודים מותקנים מה הקשר? ממש לא הצלחתי להבין ובאמת שאני לא מבין מה הקשר כי כתבתי מקודם שיש לי פיגור גדול ואני קשה הבנה אז תשתדל להסביר לי לאט לאט שאני אבין מהר
מילא לכתוב עם איזה עיצוב אני משתמש, זה עוד מובן אבל בשביל זה למלא תבנית תמיכה? זה בדיוק כמו ששאלתי איך מוחקים הודעה מהפורום? ואני אקבל תשובה אנא מלא את תבנית התמיכה בכדי לקבל תשובה איך מוחקים הודעה מהפורום

אם תצליח לשכנע אותי שבהודעה הזאת הייתי חייב למלא את תבנית התמיכה שבלעדיו אין מצב לעזור לי אני מבטיח לך שאני מרים ידיים ולא מדבר יותר מילה, ולא רק זה אלא על כל שאלה שלי להבא אני אמלא את תבנית התמיכה גם אם אשאל בפורום מה השעה אני אמלא את תבנית התמיכה.

ויש לי עוד הרבה דוגמאות שסתם מבקשים בלי קשר בכלל ואני עומד מאחורי כל מילה שאני כותב שיש לי עוד הרבה דוגמאות שסתם מבקשים ומטרטרים אותנו במילוי התבנית שלא לצורך

מילא תבקשו את כתובת הפורום והעיצוב שמשתמשים, זה עוד מקובל. אבל תבנית תמיכה?
מה אני אכתוב בתבנית ממתי הבעיה התחילה? אני רוצה למחוק את כל הזמנים הם, מה אני אכתוב ממתי הבעיה התחילה? ממתי שייצרו את phpbb? ואז אם אני אדלג על השלב הזה אני אקבל תשובה מתוחכמת מהמנהלים אנא מלא את תבנית התמיכה במלואו, שחלילה לא תשאיר שום דבר ריק
או שתעשו 2 סוגים של תבניות תמיכה אחת תבנית תמיכה מלאה עם כל הפרטים ואחת תבנית תמיכה מקוצרת רק כתובת הפורום ועיצוב שאנחנו משתמשים כי לא לכל השאלות צריך תבנית תמיכה

כמה פעמים שאלו איך אני ממנה מנהל בפורום והגיע אחד שכתב לו אנא מלא את תבנית התמיכה ושהבעיה התחילה אחרי שהתקנתי את המוד phpbb נו תהיו קצת רציניים בתשובות שלכם אנא מלאו את תבנית התמיכה

ואם תרצה עוד דוגמאות בכייף אני אביא לך כי יש הרבה דוגמאות שטותיות מסוגים כאלה

אני מקווה שעכשיו אני ברור יותר והבנת את כוונתי

Ronny כתב:
ולגבי מקרים של "צדיק ורע לו, רשע וטוב לו" - אלו החיים, קורה לפעמים. אבל ככלל, כשממלאים את התבנית יותר קל לעזור (ולפעמים אי אפשר ללא התבנית).

רוני אני מאוד מאו אשמח בתור מנהל ראשי שתסביר להדיוט כמוני למה בשאלה כזאת פשוטה אני חייב למלא את תבנית התמיכה, ותסביר לי כמו שמסבירים להדיוט כי אני נהייתי מטומטם מזה
אשמח להבהרה בנושא ממך בתור מנהל ראשי

idanbe
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי idanbe » 01/12/2009 ב-18:57:39

אז בוא אני יסביר לך למה הייתי צריך תבנית תמיכה

הבעיה שלי היא שלא בא לי לשאול בן אדם 10 פעמים שאלות מיותרות
אם היית ממלא תבנית תמיכה (ששוב אין לי מושג מה כל כך קשה) היית מקבל תשובה בהודעה הראשונה

אם תרצה לקרוא לזה "חינוך" אז בבקשה אני מצפה ממך ומכל משתמש אחר שימלא את התבנית כדי שאני לא יצתרך להסתובב סביב עצמי בלי הפרטים הבסיסיים שיכולים לעזור לי כדי לעזור לך

שוב אין לך כח למלאות אותה לי אין כח לעזור לך חד וחלק!!!
ריסטארט - בניית אתרים
http://www.restartstudio.co.il/

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 01/12/2009 ב-19:33:27

idanbe כתב:אז בוא אני יסביר לך למה הייתי צריך תבנית תמיכה

הבעיה שלי היא שלא בא לי לשאול בן אדם 10 פעמים שאלות מיותרות
אם היית ממלא תבנית תמיכה (ששוב אין לי מושג מה כל כך קשה) היית מקבל תשובה בהודעה הראשונה

אם תרצה לקרוא לזה "חינוך" אז בבקשה אני מצפה ממך ומכל משתמש אחר שימלא את התבנית כדי שאני לא יצתרך להסתובב סביב עצמי בלי הפרטים הבסיסיים שיכולים לעזור לי כדי לעזור לך

שוב אין לך כח למלאות אותה לי אין כח לעזור לך חד וחלק!!!

איזה שאלות מיותרות היית שואל מעבר למה ששאלת כבר עם איזה עיצוב אני משתמש?
וזה לא שאני מתעצל, ממש לא רק כתבתי שבעיני זה שטות למלא תבנית תמיכה במקומות שלא צריך
ואני מאוד אשמח לדעת מה הייתה צריכה להיות השאלה הבאה אחרי שכבר כתבתי באיזה עיצוב זה מדובר
אני מסיק מסקנה מהתשובה שלך שאתה גם מבין שהפעם טעית, וקשה לך להודות בזה לכן אתה מתרץ שאין לך כוח לשאול שאלות מיותרות ולא בא לך לעזור בלי תבנית התמיכה, שבמקרה הזה תבנית התמיכה לא מתאימה בכלל, אבל ממש לא מתאימה למה ששאלתי, ואני מסכים איתך שלא בא לך לענות כי אתה לא חייב לא לי ולא לאף אחד אחר, אבל אני מבקש ומתחנן רק פה תסביר לי למה הייתי צריך את תבנית התמיכה ולא הספיק התשובה מה שהגבתי? איזה עוד שאלות מיותרות היית שואל?
רק זה תסביר לי לא מעבר לזה ואפילו אל תעזור לי גם אם אני אמלא את תבנית התמיכה בכל הודעה שלי אבל חשוב לי לדעת באמת מה אתה מצפה שהייתי כותב בתבנית התמיכה? ולמה צריך את זה לשאלה קטנה ושטותית כזאת..

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 01/12/2009 ב-20:18:21

באופן כללי אני במחנה של "לא להציק למשתמש".
אבל דווקא במקרה הזה שהדגמת, ניתן לראות ברור שהבקשה הייתה מוצדקת, ואם היית ממלא תבנית תמיכה מהתחלה סיכוי טוב שהיית מקבל תשובה.

למה?
כתבת שאתה קשה הבנה, אז אנסה להסביר לאט לאט
shay75 כתב:אני קצת קשה הבנה ויש לי פיגור גדול שאני לא מבין דברים ואולי כבודו יוכל להסביר לי מה הייתה ההתעקשות בהודעה פה http://www.phpbb.co.il/viewtopic.php?f=21&t=22113 שכתבתי שאני צריך למלא תבנית תמיכה?

אתה שאלת איך להסיר אלמנט מסוים מהתצוגה.
רצה המקרה, והאלמנט עליו שאלת נמצא בקבצים שונים בעיצובים שונים: ב prosilver הוא אכן נמצא ב overall_footer, כמו התשובה שקיבלת, ולעומת זאת ב subsilver הוא נמצא ב breadcrumbs.html
אם היית ממלא תבנית תמיכה מלכתחילה, היה נמנע בזבוז זמן ומאמץ של מישהו שרוצה לעזור. הלא אינך חושב שאדם שעוזר לך שולף את התשובה מכיסו (ואולי אתה כן חושב כך, אבל אם כך אז טעות בידך): האדם הלך וחיטט בקבצים, וחיפש איפה בדיוק מופיעה המחרוזת שביקשת להסיר, וחזר עם תשובה. כאן אתה חזרת עם "אני לא מוצא", התומך היה צריך לקרוא את הקוד, ורק בנקודה זו נוכח שאתה לא משתמש בעיצוב הסטנדרטי.
בנקודה זו למעשה השלכת לפח את כל העבודה שעשה כדי לחזור עם התשובה הראשונה שקיבלת. שוב, אם אתה חושב שהתשובה הראשונה הזו לא עלתה לו כלום ונשלפה מהכיס הרי שאינך מבין איך אנשים תומכים - (אולי אתה חושב שזה הכל קסמים)

בדומה, כדי לענות לך אני רוצה גם לדעת את הגרסה: אולי המחרוזת הזו זזה מקובץ אחר באחת הגרסאות? כמובן שאני גם יכול לעבור על כל הגרסאות ולבדוק אם המחרוזת עברה או לא, אבל משמעות הדבר יותר עבודה לתומך.

במילים אחרות: כשלא מלאת תבנית תמיכה בשאלה הראשונה, יצרת עבודה מיותרת לתומך.
הוא החליט לעזור לך בכל זאת, בהניחו שהכול אצלך סטנדרטי (גרסה אחרונה, עיצוב ברירת מחדל, אין מודים).
כשחזרת עם "אני לא מוצא" הוא שאל איזה עיצוב, ובאותה הזדמנות ביקש תבנית תמיכה: כבר יצרת לו עבודה מיותרת כשלא מלאת תבנית תמיכה מלכתחילה. בנקודה זו אולי מספיק העיצוב, ואולי צריך עוד פרטים (גרסה? מודים?) כדי לא להיות שוב במצב שאי ידיעת כל הפרטים תגרום עבודה מיותרת לתומך, הוא ביקש שגם אתה תעשה קצת עבודה, כדי לחסוך לו הרבה עבודה.
בנקודה הזו אני מסכים אתו 100%.
נכון שתבנית התמיכה היא כללית, ולכן עשויה לכלול שדות שאינם רלוונטיים לשאלה מסוימת. אז מה? העובדה היא שאם היית ממלא תבנית תמיכה מהתחלה היית חוסך לתומך עבודה מיותרת, ובהסתברות טובה היית מקבל תשובה.

אם אתה יודע כל כך הרבה עד שאתה יכול להכריז בוודאות שאין צורך בתבנית תמיכה במקרה מסוים - בכבוד.
פתור את הבעיה בעצמך.

שוב, אני לא במחנה של להציק לאנשים בשביל העיקרון. יותר מכך, יש מקרים שמשתמש ששקוף שאין לו יכולת לענות על השאלה קופץ עם "מלא תבנית תמיכה".
אבל הדוגמה שהבאת מדגימה בדיוק למה אכן יש טעם בבקשה למלא תבנית תמיכה.

בברכה.

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 01/12/2009 ב-20:38:39

ttttt אני מאוד מעריך את התשובה שלך
ואני יודע ומעריך מאוד מאוד את ההשקעה של כל מי שעונה ומסייע לאחרים

אבל מכל המגילה שכתבת אתה חוזר וכותב סביב עצמך שהיה לו חשוב לדעת עם איזה עיצוב אני משתמש וממש ממש לא משנה איזה מודים מותקנים לי ומתי הבעיה התחילה ממש לא רלוונטי, הדבר היחידי שכן רלוונטי הוא אך ורק באיזה עיצוב אני משתמש נטו ולא מעבר לזה

וקראתי שלוש פעמים את התשובה שלך כי הקליטה שלי מאוד מאוד איטית ואני לא מבין כשכותבים מהר :lol:
ואני הבנתי בשורה התחתונה שאחרי שהוא התאמץ והביא לי את התשובה כתבתי לו שזה לא נכון והבאתי לו את הקוד ורק אז הוא הבין שמדובר בעיצוב אחר זה תמצית הדברים שכתבת מהמגילה הארוכה, יכול שלא הבנתי טוב מה שכתבת אבל ככה אני בכל אופן הבנתי ממך

שורה תחתונה ננסה לתמצת את מה שכתבת ונגיע למסקנה שהיה חסר לו לדעת עם איזה עיצוב אני משתמש, בזה אני מסכים איתך

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 01/12/2009 ב-21:00:18

כמעט הבנת.
בנוסף, אם אני לא יודע מה הגרסה, אני צריך לבדוק אם המחרוזת זזה בין הגרסאות - יותר עבודה לי.
אם אני לא יודע אילו מודים מותקנים, אני נאלץ להניח שאין מודים, ויתכן שכל החפירות שאעשה הן בזבוז זמן - אולי מוד כלשהו הזיז את המחרוזת למקום אחר.
אולי אני רוצה להסתכל באתר שלך כדי לוודא שהמחרוזת מופיעה במקום הסטנדרטי.
והנה - הופ - שלושה פרטים רלוונטיים (בנוסף לעיצוב) שתבנית התמיכה הייתה נותנת לי, אבל אתה מתעקש שלא צריך.

מה שאתה כנראה מתקשה להבין הוא שגם אם התשובה היא קצרה (למשל שם של קובץ) במקרים רבים נחוצה עבודה לא מבוטלת כדי לייצר תשובה זו.

כשהתומך עשה את העבודה ואז התברר לו שבזבזת את זמנו לשווא כשלא טרחת לציין פרט חשוב (במקרה שלך העיצוב), זה ממש סביר לבקש ממך לפרט עכשיו הכל, גם אם חלק מהפרטים עשויים להראות לך מיותרים.

אני אחזור אפילו עוד פעם:

*במקרה הזה* כשלא מלאת תבנית תמיכה, בזבזת את זמנו של התומך.
אם אתה לא מכבד את זמנו ומאמציו, זו קצת חוצפה לבקש את עזרתו.
ו-*במקרה הזה* כשהוא ביקש ממך למלא תבנית תמיכה, היית צריך להתנצל על שבזבזת את זמנו (כשלא עשית זאת מלכתחילה) ולמלא את מבוקשו, ובמקום זה אתה מתווכח.

אם אתה יודע טוב יותר - תעזור לעצמך.
אם אינך יודע טוב יותר, אנא כבד את אלו שכן יודעים, ומוכנים להשקיע מזמנם כדי לעזור לך, ומלא את מבוקשם.

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 01/12/2009 ב-21:18:12

ttttt כתב:כמעט הבנת.
בנוסף, אם אני לא יודע מה הגרסה, אני צריך לבדוק אם המחרוזת זזה בין הגרסאות - יותר עבודה לי.
אם אני לא יודע אילו מודים מותקנים, אני נאלץ להניח שאין מודים, ויתכן שכל החפירות שאעשה הן בזבוז זמן - אולי מוד כלשהו הזיז את המחרוזת למקום אחר.
אולי אני רוצה להסתכל באתר שלך כדי לוודא שהמחרוזת מופיעה במקום הסטנדרטי.
והנה - הופ - שלושה פרטים רלוונטיים (בנוסף לעיצוב) שתבנית התמיכה הייתה נותנת לי, אבל אתה מתעקש שלא צריך.

מה שאתה כנראה מתקשה להבין הוא שגם אם התשובה היא קצרה (למשל שם של קובץ) במקרים רבים נחוצה עבודה לא מבוטלת כדי לייצר תשובה זו.

כשהתומך עשה את העבודה ואז התברר לו שבזבזת את זמנו לשווא כשלא טרחת לציין פרט חשוב (במקרה שלך העיצוב), זה ממש סביר לבקש ממך לפרט עכשיו הכל, גם אם חלק מהפרטים עשויים להראות לך מיותרים.

אני אחזור אפילו עוד פעם:

*במקרה הזה* כשלא מלאת תבנית תמיכה, בזבזת את זמנו של התומך.
אם אתה לא מכבד את זמנו ומאמציו, זו קצת חוצפה לבקש את עזרתו.
ו-*במקרה הזה* כשהוא ביקש ממך למלא תבנית תמיכה, היית צריך להתנצל על שבזבזת את זמנו (כשלא עשית זאת מלכתחילה) ולמלא את מבוקשו, ובמקום זה אתה מתווכח.

אם אתה יודע טוב יותר - תעזור לעצמך.
אם אינך יודע טוב יותר, אנא כבד את אלו שכן יודעים, ומוכנים להשקיע מזמנם כדי לעזור לך, ומלא את מבוקשם.

אני מבין מה שאתה אומר, ושוב אני מאוד מעריך את הסיוע שיש כאן ואני יודע שזה נעשה מזמנו החופשי ללא כל תמורה
אבל אני לא מסכים עם התשובה שלך

זאת אומרת שאני מבין אבל לא מסכים

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 03/12/2009 ב-22:19:30

shay75 כתב:אני מבין מה שאתה אומר, ושוב אני מאוד מעריך את הסיוע שיש כאן ואני יודע שזה נעשה מזמנו החופשי ללא כל תמורה
אבל אני לא מסכים עם התשובה שלך

זאת אומרת שאני מבין אבל לא מסכים
אני חושש שהתבלבלת.
הסכמתך לא התבקשה כאן. בקשת הסבר וקבלת אותו. אתה יכול לעשות עם זה מה שאתה רוצה, אבל אין כאן מקום "להסכים" או "לא להסכים".

בברכה.

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Googlebot ו־ 84 אורחים