תיקון מס' 40 לחוק התקשורת

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

סמל אישי של המשתמש
YtseJam
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

תיקון מס' 40 לחוק התקשורת

הודעה שלא נקראהעל ידי YtseJam » 30/11/2008 ב-18:35:18

היי חברים!

בימים אלו נכנס לתוקף תיקון מס' 40 לחוק התקשורת:
http://www.knesset.gov.il/privatelaw/da ... 82_3_4.rtf

שאלתי היא, האם הדבר תקף גם להודעות כלליות שאנו שולחים ממערכת הדואר של הפורום אל חברי הפורום?
לא מוצרים וכדומה, אלא עידכונים הקשורים למתרחש בפורום. האם עלי ליידע את כלל חברי הפורום על שהם יכולים בכל עת לשנות את ההגדרות שלהם ולא לקבל יותר הודעות כלליות?

אני חושב שתשובה לכך תהיה חשובה עבור כולנו.
תודה!

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

Re: תיקון מס' 40 לחוק התקשורת

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 30/11/2008 ב-20:12:24

שאלה מצויינת. אני אברר את הנושא לעומק ואפרסם הכרזה בהתאם.

אם מישהו כבר יודע או יכול להבהיר את הנושא - בבקשה.

סמל אישי של המשתמש
Slash
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 01/12/2008 ב-09:13:14

החוק תקף לכל הודעה בעלת תוכן פרסומי או אינפורמטיבי אשר נשלח בתפוצת נאטו ללא נמען ישיר .

כלומר , תורידו בצורה דיפולטיבית את הV ליד "אני מעוניין לקבל הודעות מהמערכת" .
Feelife,Itzik.
ואז הגיע גילי מוסינזון הכושל" [נבאחו: "הוא לא כושל!"], "כושל בן כושל!"

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 01/12/2008 ב-11:31:43

שימו לב שהחוק מתייחס רק להודעות פרסומיות ולכן כדאי כמובן להסיר את הסימון כמו שהציעו פה. אבל לדברי משפטן ששאלתי יהיה קשה מאוד לאדם להוכיח שהודעה שנשלחה אליו והיא בנושא הפורום או עניין מערכתי של הפורום (עליך לעדכן סיסמה, או משהו כזה), היא הודעה פרסומית. אם אתם משתמשים במאגר הכתובות שלכם כדי לשלוח פרסומים זה כבר משהו אחר.

adam_bensh
משתמש באימונים
משתמש באימונים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי adam_bensh » 01/12/2008 ב-15:52:15

גם אפשר לצאת מנקודת הנחה שמי שרשום בפורום יודע שהוא יקבל הודעות מהמנהל לא? אפשר להוסיף את זה בתנאי הרשמה למשל...
נקדים תרופה למכה:)
האתר הישראלי לקולנוע!
גירסא 302.
התקנה חדשה.
מודים: פורטל, צבעי רקע שונים למנהלים.

סמל אישי של המשתמש
YtseJam
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי YtseJam » 01/12/2008 ב-16:37:22

אני חושב שאסור לנו לצאת מאף נקודת הנחה...

השאלה היא: האם פורומים ללא מטרות רווח שרק מספקים מידע שרלוונטי למתחרש בפורום; שלא מוכרים דבר ושלא מפרסמים דבר, צריכים לשלוח גם הם עכשיו מייל שמודיע למשתמש "בלה בלה בלה, באפשרותך לבטל זאת דרך בלה בלה בלה*"

על סמך התשובה הזו, ניתן יהיה להחליט האם צריך לבטל את האפשרות הזו כברירת מחדל למשתמשים חדשים מעתה והלאה או לא; והאם אכן לשלוח מייל למשתמשים קיימים או לא.

* הניסוח כמובן ישתנה. :P

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 01/12/2008 ב-16:56:23

איגודים מקצועיים , מפלגות פולטיות ועמותות ללא מטרות רווח .
יכולות לשלוח דואר זבל .

הכי פשוט , תוסיפו בהרשמה לפורום , תחת תנאי שימוש את המשפט הבא: "עם סיום הליך ההרשמה אני מאשר בזאת קבלת דואר אלקטרוני ממפעילי , משתמשי ולקוחות אתר זה . "

כל עוד זה מופיע בתנאי שימוש , אתה מוגן .
Feelife,Itzik.

סמל אישי של המשתמש
YtseJam
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי YtseJam » 01/12/2008 ב-16:57:12

שאלתי ידידה שלי, סטודנטית למשפטים, על הטייק שלה בנידון.
באופן עקרוני הבנתי שהכוונה היא שאתה צריך להסכים להיכלל ברשימת תפוצה כלשהי ולקבל דיוור. אני לא יודעת אם האוריינטציה היא מסחרית גרידא, או שזה יותר גורף.

אם אין משהו מפורש לגבי זה בחוק, אני מניחה שזה פתוח לפרשנות

אם איזשהו מקרה יגיע אי פעם לביהמ"ש העליון (מה שאני מתקשה להאמין), הם יוכלו לדון שם בסוגיה ולהכריע לגבי היקף התחולה.

לפי מה שאני מבינה, הכוונה היא שלא תקבל שום דואר שהוא שנשלח במסות אם לא ביקשת / הסכמת לקבלו, ללא קשר לאם הוא מסחרי או לא.

מאידך גיסא, מי שמצטרף מלכתחילה לפורום כלשהו

אפשר להניח שקמה כאן חזקה מסויימת בגין רצון מיוחס שלו להכלל ברשימת הדיוור של הפורום

אם החוק הוא לא חד משמעי לגבי זה, ככל הנראה זה, לפחות בשלב זה, מותר

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 01/12/2008 ב-17:00:52

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3631044,00.html

בבקשה , כל התשובות לכל השאלות .
Feelife,Itzik.

סמל אישי של המשתמש
YtseJam
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי YtseJam » 01/12/2008 ב-17:10:51

באיגוד האינטרנט, שהכין מראש עמוד מידע יעיל בנושא חוק הספאם החדש, מדגישים כי מדובר רק במסרים מסחריים שנשלחו אליכם במטרה "לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת".

אז אין בעיה מבחינת פורום שלא פועל כך.

עם זאת, יש לציין שתנאי ההרשמה לפורום של phpBB לא מזכירים זאת באף מקום.
אולי יש מקום לתקן זאת בישראל לאור השינוי בחוק?

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 01/12/2008 ב-17:17:17

YtseJam כתב:
באיגוד האינטרנט, שהכין מראש עמוד מידע יעיל בנושא חוק הספאם החדש, מדגישים כי מדובר רק במסרים מסחריים שנשלחו אליכם במטרה "לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת".

אז אין בעיה מבחינת פורום שלא פועל כך.

עם זאת, יש לציין שתנאי ההרשמה לפורום של phpBB לא מזכירים זאת באף מקום.
אולי יש מקום לתקן זאת בישראל לאור השינוי בחוק?

זה שאתה שולח הודעה מהפורום אתה מעודד צריכת שירות , פורום הוא שירות שבעל האתר עושה כסף ממנו בדרך עקיפה דרך כניסת משתמשים .

אפשר להוכיח שהמטרה שלך היא רווח מהאתר דרך פרסומות או שיטת שיווק אחרת ורווח זה נקבע על פי מספר משתמשים פעילים ואתה עושה זאת דרך שליחת דואר זבל למשתמשים .

שינוי תנאי שימוש בפורום זה דבר מורכב שדורש יעוץ בעורך דין על מנת לסגור את כל הפרצות האפשריות .
מי שרוצה שישנה לבד דרך הקבצים של המערכת.
Feelife,Itzik.

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 01/12/2008 ב-21:10:58

במקרה הבוס שלי הוא עו"ד (:

אני אחכה עוד קצת שהוא יהיה יותר בקיא בחוק הזה ובהתייעצות איתו נשקול ניסוח והוספת סעיף להסכם השימוש בתרגום הישראלי.

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 03/12/2008 ב-01:16:00

אני מציע לכולם משהו יותר פשוט: אל תשלחו דואר זבל מהפורום שלכם :) גם אם אתם רוצים להמליץ על מוצר מסויים פשוט תעשו את זה בפורום "מבצעים והנחות" ומי שרוצה שייכנס ומי שלא לא. אל תשלחו על זה הודעת דואר. מהרגע שהמשתמש נכנס לפורום שלכם חליו עליו תנאי השימוש (שלהם הוא מסכים בהרשמה) ובתנאי השימוש אתם יכולים לכתוב שבפורום יוצגו מודעות והן על אחריות המפרסם וכו' וכו'.

מרבית הפורומים שאני מכיר לא שולחים שום הודעה אף פעם, חוץ מהודעות שהן לבקשת המשתמש כמו למשל שינוי סיסמה או מעקב אחר שרשור מסויים. לחוק יש מטרה מסויימת והיא למנוע דואר זבל מסחרי שנשלח בצורה מסיבית למשתמשים שלא ביקשו את זה. משתמש בפורום לא יכול לטעון את זה לגבי הודעה דואר שהוא קיבל לגבי שרשור מסויים. הרי אין לזה סוף, הרי גם בפורום הזה יש קישורים בתחתית העמוד שהם למטרת רווח. אז האם כל הפורום הזה הוא פורום מסחרי למטרת רווח? זה לא הייתה כוונתו של המחוקק וכך בית המשפט יפרש את זה.

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 03/12/2008 ב-12:40:08

tolmar כתב:אני מציע לכולם משהו יותר פשוט: אל תשלחו דואר זבל מהפורום שלכם :) גם אם אתם רוצים להמליץ על מוצר מסויים פשוט תעשו את זה בפורום "מבצעים והנחות" ומי שרוצה שייכנס ומי שלא לא. אל תשלחו על זה הודעת דואר. מהרגע שהמשתמש נכנס לפורום שלכם חליו עליו תנאי השימוש (שלהם הוא מסכים בהרשמה) ובתנאי השימוש אתם יכולים לכתוב שבפורום יוצגו מודעות והן על אחריות המפרסם וכו' וכו'.

מרבית הפורומים שאני מכיר לא שולחים שום הודעה אף פעם, חוץ מהודעות שהן לבקשת המשתמש כמו למשל שינוי סיסמה או מעקב אחר שרשור מסויים. לחוק יש מטרה מסויימת והיא למנוע דואר זבל מסחרי שנשלח בצורה מסיבית למשתמשים שלא ביקשו את זה. משתמש בפורום לא יכול לטעון את זה לגבי הודעה דואר שהוא קיבל לגבי שרשור מסויים. הרי אין לזה סוף, הרי גם בפורום הזה יש קישורים בתחתית העמוד שהם למטרת רווח. אז האם כל הפורום הזה הוא פורום מסחרי למטרת רווח? זה לא הייתה כוונתו של המחוקק וכך בית המשפט יפרש את זה.

אדם חכם ישמור את כל האפשרויות פתוחות ויסגור כל פירצה אפשרית גם אם היא עתידית .

היום אתה פורום למוזיקה וכלי נגינה ומחר אתה פורום למוזיקה וכלי נגינה שגם שולח קטלוגים של חלילית וכלי זמר .

חוץ מזה שהכיוון שהמחוקק הולך אליו בשנים האחרונות הוא כיוון מיושן ולא נכון , כל חוקי האח הגדול וחוקים טיפשיים אחרים מתחילים בכוונה טובה אבל נוגדים בצורה מאוד נוקשה את האידיאולוגיה שלפיה הרשת עובדת.

ולכן לך תדע לאיפה בתי המשפט יקחו את החוק הזה מהרגע שהוא יצא מהכנסת , החוק כל כך פתוח לדיון , ורק בפסיקות הראשונות בנושא נדע האם הזרוע השופטת היא פתוחה לעולם החדש או לא.

אני לא אומר שספאם זה דבר טוב או רע , אל תשכח שבלי הספאם הזה האינטרנט לא היה נראה כמו שהוא נראה היום , שלא נדבר על העולם , ברק אובמה נשיא המעצמה החזקה בעולם , ניצח בקמפיים אינטרנטי ויראלי .
Feelife,Itzik.

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 03/12/2008 ב-12:46:17

אתה קצת מתבלבל, ידידי. יש ספאם שזה דואר שלא הזמנתי, ויש קמפיין אינטרנט ויראלי, שזה דואר שאנשים העבירו לחברים שלהם, והם העבירו הלאה והלאה וכו'. אובמה מעולם לא שלח דואר אלקטרוני למישהו שלא ביקש את זה ממנו.

אני דווקא חושב שהחוק הוא אולי קצת באיחור יחסית לעולם, אבל בסך הכל עושה עבודה טובה מאוד. כוונת המחוקק ברורה: לא לשלוח משהו מסחרי/פרסומי שמעודד הוצאת כסף לאדם שלא ביקש את זה ממך מפורשות. יהיה קשה מאוד לאדם לומר שהוא נכנס לאתר, קיבל עליו את תנאי השימוש, ועכשיו הוא מתלונן ששולחים לו הודעות על חידוש סיסמה. זאת לא כוונת המחוקק, גם אם אתה עושה כסף מהאתר שלך.

וכמו שאמרתי, אם אתה רוצה להיות בטוח, אל תשלח קטלוגים של חלילית וכלי זמר. תעשה פינת מבצעים באתר שלך ותשאיר אותה שם. מי שרוצה ייכנס, מי שלא לא. מהרגע שהאדם נכנס לאתר שלך הוא מקבל את תנאי השימוש, ושם אתה יכול לעשות כרצונך. ברגע שאתה שולח לו דואר לתיבת הדואר הפרטית שלו, אתה "פולש" לרכוש שלו.

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 97 אורחים