התייעצות בנוגע ל- פורום ששוקל הרבה

שפות צד שרת, צד לקוח, מסדי נתונים, גרפיקה ועיצוב, וכו', כל מה שקשור בנושא העצום הזה, אנחנו כאן לעזור לכם ככל שנוכל.

מנהל: צוות האתר

סמל אישי של המשתמש
benjo
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

התייעצות בנוגע ל- פורום ששוקל הרבה

הודעה שלא נקראהעל ידי benjo » 21/03/2013 ב-11:20:10

שלום,
אחד מהפורומים שלי קיים כבר קרוב ל-7 שנים
ועם הזמן התקיה של ה-files, הקבצי תמונות שאנשים העלו עם השנים, טפחה וטפחה ושוקלת כמעט 4 ג'יגה... וזה הארדקור על השרת, יש שם אלפי קבצים.
יש איזה דרך להפחית את העומס, איזה סקריפט שמקטין את כל התמונות בפעם אחת?
כי אני לא רוצה למחוק... אחרת יהיו לי הודעות שבורות בפורום.

אייך אתם מתמודדים עם הנושא ?
Benjo - Interactive Media
בניית אתרי אינטרנט | עיצוב גרפי | הפקת דפוס | צילום | וידאו |

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

Re: התייעצות בנוגע ל- פורום ששוקל הרבה

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 21/03/2013 ב-16:23:24

קודם כל, לא ברור שמה שאתה חושב שבעיה זו באמת בעיה. אז מה אם יש תיקייה של 4G על השרת? האם זה מעלה את התשלום החדשי שלך? אצל רוב ספקי השירות, אפילו התכנית הקטנה ביותר מאפשרת 10G. עצם קיום תיקיה גדולה על השרת לא צריך להפריע מאד. בפעולות מסוימות יכול להיות לכך מחיר בביצועים, אבל מדובר במקרים שבהם יש עשרות או מאות אלפי קבצים בספרייה אחת, וגם אז מדובר בעיקר בפעולות שמנסות לקרוא את תוכן הספריה ולא בפעולות שניגשות לקובץ יחיד. למיטב ידיעתי phpbb לא מכילה שום קריאה בה הביצועים תלויים בגודל הספריה.

בכולופן, ברוב שרתי האינטרנט יש תוכנה שנקראת ImageMagick, שמאפשרת לעשות כל מיני התמרות לתמונות, כולל שינוי גודל (scaling). כדי להשתמש בה תצטרך גישה של shell לשרת. יש ספריות php שמתממשקות ל-imagemagick, אבל לא מוכרת לי חבילה שמופעלת ישירות מתוך phpbb. זה כמובן לא אומר שאין כזו...

חזור אל “בניית אתרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 85 אורחים