איזה תוכנה היא המומלצת להרצת PHP?

שפות צד שרת, צד לקוח, מסדי נתונים, גרפיקה ועיצוב, וכו', כל מה שקשור בנושא העצום הזה, אנחנו כאן לעזור לכם ככל שנוכל.

מנהל: צוות האתר

hagai303
חבר צוות האתר
חבר צוות האתר

איזה תוכנה היא המומלצת להרצת PHP?

הודעה שלא נקראהעל ידי hagai303 » 29/09/2010 ב-16:45:42

שלום רב,

הייתי מעוניין להתקין את המערכת (PHPBB) על המחשב הביתי שלי לצורך ניסיונות ולמידה על המערכת...

מצאתי תוכנה בשם XAMPP ...

השאלות שלי הן -
האם יש תוכנה מומלצת יותר?
האם XAMPP, מבחינת ממשק משתמש, היא מובנת, נוחה ואפשר לעבוד איתה בלי הרבה ידע מוקדם בתחום?

תודה מראש,

חגי

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

Re: איזה תוכנה היא המומלצת להרצת PHP?

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 29/09/2010 ב-18:25:28

ההמלצה שלי היא WAMP, תוכל לקרוא עוד ולהוריד כאן.

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 29/09/2010 ב-19:10:34

hagai303 כתב:שלום רב,

שלום גם לך.
hagai303 כתב:
מצאתי תוכנה בשם XAMPP ...

XAMPP אינה "תוכנה". זו חבילת התקנה שמתקינה מספר תכנות (Apache + PHP + MySql).
ז
hagai303 כתב:השאלות שלי הן -
האם יש תוכנה מומלצת יותר?
האם XAMPP, מבחינת ממשק משתמש, היא מובנת, נוחה ואפשר לעבוד איתה בלי הרבה ידע מוקדם בתחום?

כאמור לא "תכנה" אלא "חבילה".
לגבי "מומלצת יותר" - יש כמה חבילות דומות, אני לא חושב שזה ממש משנה באיזה מהן תשתמש.
"ממשק משתמש" - השאלה מראה על חוסר הבנה - לאחר ההתקנה הראשונית אין (כמעט) משמעות לשאלה באיזה חבילה השתמשת כדי להתקין. מכאן והלאה אתה עובד עם התוכנות שהותקנו.
"מובנת": כנראה שלא.
"נוחה" - לא ממש.
"אפשר לעבוד איתה בלי הרבה ידע מוקדם בתחום" - ממש ממש לא. עבודה עם שרת אינטרנט, מסד מתונים ושפת תכנות זה לא כמו גלישה במירשתת.

לאחר כל האזהרות וההפחדות לעיל, אני רוצה לומר שאני ממליץ לכל אדם שמפעיל פורום בעצמו להתקין חבילה זו או אחת הדומות לה על המחשב הביתי ולעבוד עם גרסת "ארגז חול" של הפורום לפני העלאה למירשתת. בוודאי ובוודאי שכל שינוי כמו שידרוג, התקנת מוד או שינוי עיצוב צריכים להיעשות בארגז החול קודם כל, ורק אחרי שהכל עובד ללא דופי יש להעלות את השינויים לפורום ה"אמיתי" שמותקן על שרת.

עבור מי שרוצה חיים קלים יותר יש שירותים כמו תפוז או לימון בהם אנשים אחרים דואגים לצדדים הטכניים, ומשחררים את מפעיל\בעל הפורום להתרכז בדבר החשוב באמת: בניית התוכן והקהילה.

רק מי שמוכן "ללכלך את הידיים" צריך להקים פורום בעזרת מערכת כמו phpbb. מערכת זו תדרוש ממך לדעת מה אתה עושה בעריכת קבצי קוד, פעולות על\עם בסיס הנתונים, html, php, mysql וכולי וכולי.
מי ששייך לקטגוריה הזו *חייב* (לדעתי) להשתמש בחבילה דוגמת XAMP, ולהריץ כל שינוי על השרת הביתי לפני "פרסום" במרשתת.

hagai303 כתב:
תודה מראש,

חגי

בבקשה.

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 30/09/2010 ב-00:29:55

הוצאת לי את המילים מהפה, רציתי להרחיב בדיוק כך אבל מהפלאפון זה סיוט. תודה.

hagai303
חבר צוות האתר
חבר צוות האתר

הודעה שלא נקראהעל ידי hagai303 » 30/09/2010 ב-06:15:40

קודם כל תודה רבה! לשניכם...

יש לי ידע מוקדם בעבודה שם שרת ומגוון השירותים עליו, אבל עד היום התעסקתי עם כל זה על שרתים באינטרנט ולא על המחשב הבייתי... בידע מוקדם התכוונתי לידע מוקדם בעבודה עם חבילת תוכנות כדוגמאת XAMPP...

עד היום החזקתי/עבדתי עם "ארגז חול", כמו שאתה קורא לו, בשרת חיצוני, אחר משרת הפורום, ושם עשיתי את כל הבדיקות, עידכונים, התקנות, שינויים ועוד, לפני שהכנסתי אותם לפורום....
חשבתי - וכנראה שחשבתי נכון לפי מה שאתה אומר - שיהיה הרבה יותר קל ויעיל לעבוד קודם על המחשב הבייתי (ולא על שרת אחר) ורק אז ליישם את הכל בשרת הפורום...

העיניין הוא שלאחר שהתקנתי את XAMPP היה לי קצת קשה להבין מה הולך שם ולכן שאלתי לגבי אפשרויות אחרות...

שוב תודה על התשובות,

ושיהיה חג שמח!

חזור אל “בניית אתרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Googlebot ו־ 62 אורחים