האם פורומים עדיין רלוונטיים?

אם מה שיש לכם להגיד לא קשור לפרויקט או גובל בשטות מוחלטת - זה המקום היחידי לעשות את זה.

מנהל: צוות האתר

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

האם פורומים עדיין רלוונטיים?

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 03/06/2009 ב-12:44:05

פורומים הם כלי שהיה בערך מהתחלת האינטרנט המסחרי, עוד בתקופה של קבוצות דיון וכו'. אבל עם השנים אנחנו רואים שהפורומים הולכים ומאבדים מהפופולריות שלהם לטובת כלים כמו בלוגים, פייסבוקים, טוויטרים וכו'. השאלה שלי, וזאת שאלה למחשבה בלבד (כי אני מת על פורומים), האם פורומים הם עדיין רלוונטים? האם בעידן שכל אחד רואה טוויטרים בזמן אמת, לאנשים בכלל יש עדיין סבלנות לצורת הכתיבה והשיתוף הזאת. אני מתחיל לחשוב שאולי בעוד 5 שנים לא נראה כל כך הרבה פורומים כמו היום. אולי יותר בלוגים עם שרשורי תגובות ארוכים למשל.

Elior
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר

Re: האם פורומים עדיין רלוונטיים?

הודעה שלא נקראהעל ידי Elior » 05/06/2009 ב-11:24:10

באמת שאלה טובה למחשבה.
אני מאמין שפורומים עדיין יתקיימו, כי יש נושאים שיחזיקו רק בקבוצות דיון ופורומים...
אני לא מאמין שתוכל לקבל תמיכה למוצרים ושירותים מסויימים בבלוג...
פורומים שהמטרה שלהם היא יותר אישית, פרטית, חברתית - שם הירידה ניכרת לעין אני מאמין, כשיש קהילות ושירותים אחרים שגונבים אנשים...
כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים.

VladK

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 05/06/2009 ב-18:13:38

מעניין שאתה שואל את זה כי היום קיבלתי הרצאה בנושא העידן החדש של האינטרנט - מה פופולארי ומה לא.

ובכן הצניחה הגודלה של הפורומים אכן ניכרת לעין אבל מסיבה כלשהי סבורים הרבה אנשים שפורומים לא יפלו.
בלוג נועד לכתיבת פוסטים על חייך האישיים והחברתיים שלך.
פייסבוק נועד להכיר אנשים בדרך שלא כלכך ידוע לי מהסיבה שאני אפילו לא נרשמתי אליו.
טוויטר זה יותר לדעת מה אתה עושה עכשיו. הרי מן הסתם בפורום אתה לא תכתוב דיון על מה אתה עושה עכשיו.
פורום נועד לדיונים על נושאים מורחבים בעוד שדברים אחרים נועדו לדברים אחרים.

לדעתי הצורך לכתוב דיונים קטן אבל השימוש בפורומים לא יפחת (לא עד שימציאו משהו חדש)

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 06/06/2009 ב-06:28:35

פורומים זה הכלי החזק ביותר שיש כיום להשגת מידע , בלוגים זה נחמד אם אתה יודע מה הקהל שלך רוצה , פייסבוק זה כלי לנטוורקינג .

לא רק שפורומים עדיין רלוונטים , הם משמשים ככלי השימושי ביותר למציאת מידע רלוונטי לא רק עבור המשתמש הפשוט אלה גם עבור התאגידים והחברות הגדולות .

אני יודע בתור עובדה שחברות משלמות סכומים גדולים למימון פורומים של מומחים על מנת לייעל סביבות עבודה , אין דרך יותר טובה לרכז מידע רלוונטי או לשאול שאלות ספציפיות ללא מודל הפורום .

מי שאומר לך ומעביר כל מיני הרצאות על העידן החדש , של האינטרנט מדבר שטויות , פייסבוק לא מחליף אף פורום , אם כבר הוא גרסה משודרגת של מה שאנחנו מכירים בתור פורום אלה שהוא לקח את זה לצד של המה שנקרא "מינגלינג" ליצור לך מעגל יחסים גדול יותר כדי שיהיו לך יחסים חברתיים ועסקיים רחבים יותר .
Feelife,Itzik.
ואז הגיע גילי מוסינזון הכושל" [נבאחו: "הוא לא כושל!"], "כושל בן כושל!"

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 09/06/2009 ב-00:46:00

השאלה היא אם הפייסבוק וטוויטר לא יוצר שיחות שפעם היו נפתרות בפורום. אם פעם הייתי מגיע לפורום ושואל, איך לקנות מחשב בזול, עכשיו כל מה שאני צריך לעשות זה לשים את זה בפייסבוק שלי "מחפש לקנות מחשב זול" ולקבל הצעות מכל הרשת החברתית שלי.

אני חושב שהשימוש יפחת, אבל כמו ש VladK אמר אני עדיין לא רואה תחליף לדיונים מעמיקים בשום פורמט אחר. השאלה היא בכלל אם האינטרנט הולך לכיוון של דיונים מעמיקים, כי לפי הטוויטר, הדבר הבא בתקשורת בין אישית יהיה באמצעות סמיילים בלבד.

סמל אישי של המשתמש
Slash
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Slash » 09/06/2009 ב-16:49:58

אתה יכול לרשום בFACEBOOK :
"קיבלתי שגיאה בפורום PHPBB , "bala blaaaa" מה הבעיה ? "

מה הסיכוי שאתה מחזיק בפייסבוק מישהו שמתעסק בזה ?
פייסבוק = חברים .
זה כמו להגיד שפעם יכולתה להתקשר לחבר ולשאול אם הוא מבין במחשבים .
אין תחליף לפורום , כמו שהפייסבוק והמסנגר לא מחליפים את הEMAIL .

שלא נדבר על זה שהודעות בפייסבוק לא מגיעות לGOOGLE ולא נשמרות יותר מכמה ימים .

חזור אל “דיון כללי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 116 אורחים